Počet položek: 0 0,- Kč
Mlesna.cz
Dárkově balené zelené i černé čaje ze Srí Lanky.Sypané i sáčkové

MLESNA (Ceylon) Ltd.

MLESNA ČAJE - Naturally the Best

V roce 1983 tým čajových expertů vytvořil novou značku čajových produktů nejvyšší kvality. Tak se zrodila značka MLESNA.

Dnes, s desítkami let zkušeností, s více než 3.000 různých produktů a více než 350 zaměstnanci, MLESNA nabízí svým zákazníkům, milovníkům prvotřídního čaje, to samé jako v době svého vzniku – čaje nejvyšší kvality ve výjimečném balení. V současné době nabízí MLESNA své produkty ve více než 50 zemích světa.

MLESNA připravuje své produkty výhradně z čajů pocházejících z nejvýznamnějších srílanských pěstitelských oblastí. Mezi ně patří oblast Nuwara Eliya s průměrnou nadmořskou výškou 1900 m (vysokohorské čaje - highgrown teas), oblast Uva (nadmořská výška 670 – 1900 m) a oblast Dimbula (až do výšky 1900 m). Některé nuwaraeliyské čajové plantáže patří k nejvýše položeným na světě. K dalším oblastem, ze kterých čaje pocházejí, patří oblast Kandy a Matale s průměrnou nadmořskou výškou 600 – 1200 m (v obou oblastech se pěstuje tzv. mediumgrown teas) a nížinná oblast Ruhuna (nadmořská výška okolo 400 m), kde se pěstují tzv. lowgrown teas. Společnost MLESNA také nabízí čaje ze známé indické vysokohorské oblasti Darjeeling.

Kvalitu čajových produktů značky MLESNA dokládají nejen spokojení čajomilci po celém světě, nýbrž i řada ocenění, která společnost MLESNA za své produkty získala. Mezi nejvýznamnější ocenění patří tato:

  • Vítěz “Presidential Export Award” v letech 1986 – 1995
  • Vítěz “National Export Award” v letech 1992 – 1999, dále 2 stříbrné a 2 bronzové medaile
  • Vítěz “Lanka Star National Packaging Award” za výjimečnost v balení v letech 1986-2000
  • Vítěz “Asia Star – Asian Packaging Award” v letech 1990 – 1999
  • Vítěz “World Star – International Award” v letech 1990 - 1993

Veškeré výrobky společnosti MLESNA nesou znak lva, který označuje nejenom původ čaje, ale zároveň i kvalitu cejlonských čajů.

Pro použití znaku lva na cejlonských čajích musí být splněny následující podmínky:

  1. Znak lva může být použit pouze na čajích pocházejících ze Srí Lanky.
  2. Výrobky musí obsahovat 100% srílanského čaje.
  3. Obchodní značky, které mohou používat znak lva, musí balit své čaje výhradně na Srí Lance. Ostatní zpracovatelé mimo Srí Lanku nemohou znak lva používat ani v případě zpracovávání 100% srílanského čaje.
  4. Produkty nesoucí znak lva musí odpovídat standardům kvality stanoveným Srílanskou čajovou komorou.

Ať pijete čaj černý nebo zelený, čistý nebo s mlékem, MLESNA Vám vždy nabízí čaje nejvyšší kvality, které uspokojují požadavky čajových gurmánů po celém světě.

Až budete příště kupovat čaj, hledejte znak lva na jeho obalu. Jen ten Vám zaručí skutečně prvotřídní cejlonský čaj.